Форма для оцінювання  

   

Я маю право  

   
   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 49 гостей та відсутні користувачі

   
Перегляди статей
1156759
   

Довівши факт батьківства, відстояли право неповнолітньої на спадщину

Деталі

віркун     Фахівчиня Теофіпольського бюро правової допомоги Тетяна Віркун допомогла встановити факт батьківства померлого щодо неповнолітньої дитини, відстоявши у такий спосіб право доньки на спадщину.

     До Теофіпольського бюро правової допомоги Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД в інтересах своєї неповнолітньої сестри звернулася громадянка М., яка розповіла, що її сестра не може отримати спадщину після смерті батька, бо не доведено факт батьківства.

     За словами жінки, після смерті матері її призначили опікункою молодшої сестри. Дівчинку визнали дитиною-сиротою, оскільки ім'я батька в актовому записі про народження було записано зі слів матері. Після трагічної смерті батька сестри його цивільна дружина передала М. документи на майно померлого (державний акт на землю, сертифікат на майновий пай). Позаяк через відсутність юридично оформлених родинних зв’язків батька та доньки оформлення спадщини потребувало часу та коштів, опікунка домовилася з рідною сестрою померлого, що та оформить спадщину, й передала їй всі документи. Утім, як виявилось, рідна сестра спадкодавця також претендувала на спадщину.

     Наказом Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД захищати інтереси неповнолітньої доручили головному спеціалісту Теофіпольського бюро правової допомоги Тетяні Віркун (довіреність №8 від 27.03.2017 року).

     В ході судового розгляду сестра померлого позову не визнала. Однак довідки сільської ради та витяги з погосподарських книг, надані суду, підтвердили, що чоловік проживав з матір'ю позивачки та вів з нею спільне господарство. А свідки, допитані в ході судового розгляду, зазначили, що дитина народилася за час їх спільного проживання.

     Вирішуючицю справу, Теофіпольський районний суд Хмельницької області керувався нормами Кодексу про шлюб та сім'ю УРСР (далі — КпШС УРСР), адже,як вбачається з пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»,дитина, щодо якої вирішуються питання про встановлення батьківства, народилися до 01 січня 2004 року.

     Запис про прізвище батька до акту про народження заявниці внесено за прізвищем матері, а ім'я та по батькові - за вказівкою матері, тобто в порядку, передбаченому частиною другою  статті 55 КпШС УРСР, чинного на дату народження сестри позивачки, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, наданого Теофіпольським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

     Згідно з частинами другою та третьоюстатті 53 КпШС УРСР, чинного на час народження неповнолітньої, в інтересах якої заявлено позов, в разі народження дитини у батьків, які не перебувають у шлюбі, при відсутності спільної заяви батьків батьківство може бути встановлене в судовому порядку за заявою одного з батьків або опікуна (піклувальника) дитини, особи, на утриманні якої перебуває дитина, а також самої дитини після досягнення нею повноліття.

     У таких випадках суд бере до уваги спільне проживання та ведення спільного господарства матір'ю дитини і відповідачем до народження дитини, або спільне виховання чи утримання ними дитини, або докази, що з достовірністю підтверджують визнання відповідачем батьківства.

     Врахувавши всі обставини, Теофіпольський районний суд Хмельницької областівирішив, що позов підлягає задоволенню, а тому встановив факт батьківства померлого щодо неповнолітньої, в інтересах якої заявлено позов. Наразі рішення від 22.05.2017 року набрало законної сили, а відтак неповнолітня клієнтка зможе успадкувати майно свого батька.

 *   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

(м. Старокостянтинів, вул. Миру, 1/2, 1 поверх, тел. (03854) 4-54-75)

Красилівське бюро правової допомоги — м. Красилів, вул. Театральна, 1, тел. (03855) 4-26-60, 4-27-70.

Теофіпольське бюро правової допомоги — смт Теофіполь, вул. Б. Хмельницького, 9, тел. (03844) 3-16-84, 3-09-05.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   

Карта сайту

Головна Адвокати Прес-центр Хроніки громадського захисту Прозорість системи управління Про Центр
Місцеві центри - Графік чергування - Новини Консультації - Плани та звіти з НБПД Контакти
- Хмельницький МЦ - Порядок розподілу справ між адвокатами - Анонси подій - Господарське право - Оперативна статистика Партнери
- Старокостянтинівський МЦ - Локальний реєстр адвокатів - Медіа - Цивільне право - Внутрішній контроль Команди центрів
- Кам'янець-Подільський МЦ - Карта районування МЦ -- Публікації - Сімейне право - Публічні фінанси - Старокостянтинівський МЦ
- Шепетівський МЦ   -- Фотогалереї - Земельне право -- Оплата праці працівникам системи БПД - Кам'янець-Подільський МЦ
Послуги захисту і представництва -- Бібліотека -- Оперативна інформація, щодо видання доручень адвокатам - Шепетівський МЦ
Pro bono -- Інформаційний дайджест - Державні закупівлі - Хмельницький МЦ
-- Учасникам АТО -- Річні плани закупівель Зворотній зв'язок
-- Інфографіка -- Річні плани допорогових закупівель
   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua