Форма для оцінювання  

   

Я маю право  

   
   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин  

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   
Перегляди статей
1401532
   

Юристка відстояла право вимушеної переселенки на адресну соціальну допомогу

Деталі

matushchak     Заступниця начальника відділу представництва Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Руслана Матущак довела, що управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради протиправно відмовило її клієнтці у виплаті адресної соціальної допомоги як внутрішньо переміщеній особі.

     До Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка М. із заявою про надання їй правової допомоги для оскарження відмови управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради у виплаті адресної соціальної допомоги як внутрішньо переміщеній особі.

     Представляти інтереси заявниці доручили фахівчині місцевого центру Руслані Матущак (довіреність № 55 від 24.07.2017 року).

     Для обґрунтування позовних вимог представниця клієнтки зазначила, що громадянка М., як внутрішньо переміщена особа, яка взята на облік, має право на щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.  Це визначено в Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505.

     Руслана Матущак також зазначила, що її клієнтка в квітні 2017 року звернулась із заявою про призначення їй адресної допомоги, однак отримала повідомлення про відмову, згідно з яким адресну допомогу жінці не призначили через наявність депозиту та неповернутих сум надміру перерахованих коштів. Таку відмову представниця позивачки вважає неправомірною, оскільки на момент подачі заяви про призначення адресної допомоги депозитного вкладу в клієнтки не було. Про це свідчить довідка з банку. А наявність неповернутих сум надміру сплачених коштів не є підставою для відмови у призначенні адресної допомоги.

     Таким чином, юристка просила визнати протиправною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення щодо відмови у виплаті адресної соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам і зобов'язати відповідача здійснити виплату адресної допомоги громадянці М. як внутрішньо переміщеній особі.

     Під час розгляду справи суд з'ясував, що на момент звернення позивачки до відповідача механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, визначався Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

     Згідно з п. 6 зазначеного Порядку грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

     Вичерпний перелік підстав припинення виплати допомоги на наступний термін подано в п. 7 цього Порядку. З-поміж таких підстав не передбачено наявність депозиту та неповернутих сум надміру перерахованих коштів.

     Вивчивши матеріали справи, Хмельницький міськрайонний суд дійшов  висновку, що відповідач неправомірно відмовив у виплаті позивачці адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, втому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а тому позовна заява підлягає задоволенню.

     Постанова Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07.09.2017 року в справі № 686/11893/17 не набрала законної сили і може бути оскаржена в апеляційному порядку.

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам'янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам'янець-Подільський). Адреса: м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   

Карта сайту

Головна Адвокати Прес-центр Хроніки громадського захисту Прозорість системи управління Про Центр
Місцеві центри - Графік чергування - Новини Консультації - Плани та звіти з НБПД Контакти
- Хмельницький МЦ - Порядок розподілу справ між адвокатами - Анонси подій - Господарське право - Оперативна статистика Партнери
- Старокостянтинівський МЦ - Локальний реєстр адвокатів - Медіа - Цивільне право - Внутрішній контроль Команди центрів
- Кам'янець-Подільський МЦ - Карта районування МЦ -- Публікації - Сімейне право - Публічні фінанси - Старокостянтинівський МЦ
- Шепетівський МЦ   -- Фотогалереї - Земельне право -- Оплата праці працівникам системи БПД - Кам'янець-Подільський МЦ
Послуги захисту і представництва -- Бібліотека -- Оперативна інформація, щодо видання доручень адвокатам - Шепетівський МЦ
Pro bono -- Інформаційний дайджест - Державні закупівлі - Хмельницький МЦ
-- Учасникам АТО -- Річні плани закупівель Зворотній зв'язок
-- Інфографіка -- Річні плани допорогових закупівель
   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua