Форма для оцінювання  

   

Я маю право  

   
   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 60 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин  

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   
Перегляди статей
1569408
   

Факт непроживання у квартирі інших зареєстрованих осіб встановили в судовому порядку

Деталі

Красняк     Завдяки діям адвокатки Людмили Красняк, яка довела, що доньки її клієнтки проживають за кордоном, жінка зможе отримувати субсидію на комунальні послуги.

     До Красилівського бюро правової допомоги Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка, яка не могла оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Зі слів жінки, в квартирі, крім неї, зареєстровані, але не проживають дві її доньки. Раніше жінка оформляла субсидію на комунальні послуги на підставі актів про відсутність доньок за місцем реєстрації. Утім, у 2017 році їй повідомили, що субсидія надаватися не буде, а щоб її отримати, необхідно надати інформацію про доходи всіх зареєстрованих у квартирі осіб. Виконати вказану вимогу клієнтка не могла, оскільки діти з нею не проживали та набули громадянства іншої держави.

     Фахівець бюро прийняв у жінки письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги у справі щодо встановлення факту, що має юридичне значення, оскільки для отримання субсидії на комунальні послуги в судовому порядку необхідно довести факт проживання осіб за кордоном.

     За результатами перевірки звернення встановлено, що середньомісячний дохід жінки не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення. Допомагати клієнтці в місцевому центрі доручили адвокатці Людмилі Красняк (доручення №131 від 05 жовтня 2017 року).

     Адвокатка ознайомилась зі справою та підготувала заяву, в якій просила суд визнати факт постійного непроживання осіб за місцем реєстрації.

     Відтак Красилівський районний суд дійшов висновку, що на підтвердження вимог про визнання факту постійного непроживання було надано належні та допустимі докази, а тому рішенням від 13 лютого 2018 року задовольнив заяву.

     Роз’яснення законодавства. Виникнення, зміну або припинення особистих чи майнових прав громадян закон завжди пов'язує з юридичними фактами. Такі факти можуть підтверджуватися довідками, свідоцтвами та іншими документами, що видаються уповноваженими органами. Однак не завжди особа може довести, що той чи інший факт мав місце. У таких випадках відповідно до частини другої статті 315 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. Адже згідно із статтею 4 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам'янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам'янець-Подільський). Адреса: м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   

Карта сайту

Головна Адвокати Прес-центр Хроніки громадського захисту Прозорість системи управління Про Центр
Місцеві центри - Графік чергування - Новини Консультації - Плани та звіти з НБПД Контакти
- Хмельницький МЦ - Порядок розподілу справ між адвокатами - Анонси подій - Господарське право - Оперативна статистика Партнери
- Старокостянтинівський МЦ - Локальний реєстр адвокатів - Медіа - Цивільне право - Внутрішній контроль Команди центрів
- Кам'янець-Подільський МЦ - Карта районування МЦ -- Публікації - Сімейне право - Публічні фінанси - Старокостянтинівський МЦ
- Шепетівський МЦ   -- Фотогалереї - Земельне право -- Оплата праці працівникам системи БПД - Кам'янець-Подільський МЦ
Послуги захисту і представництва -- Бібліотека -- Оперативна інформація, щодо видання доручень адвокатам - Шепетівський МЦ
Pro bono -- Інформаційний дайджест - Державні закупівлі - Хмельницький МЦ
-- Учасникам АТО -- Річні плани закупівель Зворотній зв'язок
-- Інфографіка -- Річні плани допорогових закупівель
   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua