Форма для оцінювання  

   

Я маю право  

   
   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 70 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин  

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   
Перегляди статей
1569417
   

Витрати на відрядження мають бути відшкодовані

Деталі

vidr     До Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка Д., якій при звільненні не компенсували витрат на відрядження. Завдяки діям юриста місцевого центру суд зобов’язав роботодавця виплатити колишній працівниці заборговані кошти.

     Як пояснила клієнтка, під час роботи фельдшеркою-лаборанткою у Кам’янець-Подільській центральній районній лікарні вона проходила курси вдосконалення кваліфікації у Хмельницькому. Відрядження тривало 33 календарних дні, з 25 квітня по 27 травня 2017 року, однак витрати на нього працедавець їй так і не компенсував, мотивуючи своє рішення відсутністю відповідних видатків у кошторисі.

     У січні 2018 року жінку звільнили з роботи у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників, проте й тоді не розрахувалися з нею за період перебування на курсах.

     Начальник відділу представництва місцевого центру Ігор Рибак надав суду усі необхідні документи, які підтверджують перебування позивачки у відрядженні. Юрист наголосив, що в українському законодавстві є чітка вимога до роботодавця – в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок. Якщо ж працiвник в день звiльнення не працював, то зазначенi суми мають бути виплаченi не пiзнiше наступного дня пiсля пред'явлення звiльненим працiвником вимоги про розрахунок. 

     Відтак, врахувавши обставини справи та аргументи представника позивачки, 21 травня 2018 року Кам’янець-Подільський міськрайонний суд задовольнив вимоги громадянки Д. та зобов’язав стягнути з відповідача на користь клієнтки місцевого центру невиплачені кошти за відрядження у сумі 2250,74 гривень.

     Довідково:
Норми законодавства, використані для обґрунтування позову:

Кодекс законів про працю України, ч.1 ст.47, ст. 116 та ст. 121;

Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України № 59 від 13 березня 1998 року;

Постанова Кабінету Міністрів України № 98 від 02 лютого 2011 року «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

     Історія розгляду справи

1. Після звільнення з Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників громадянка Д. звернулася за вторинною правовою допомогою до Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД.

2. Наказом Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД № 104 від 21.03.2018 року представляти інтереси клієнтки призначили начальника відділу представництва Ігоря Рибака (довіреність № 57 від 22.03.2018 року).

3. Юрист, ознайомившись з матеріалами справи, склав та направив на розгляд суду позовну заяву про виплату клієнтці компенсації за витрати під час відрядження на курсах вдосконалення в м. Хмельницькому з 25 квітня по 27 травня 2017 р.

4. Керуючись статтями 116, 121 КЗпПУ, Постановою Кабінету Міністрів України № 98 від 02 лютого 2011 року «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів», статтями 260, 265, 141 ЦПК України, суд вирішив заяву громадянки Д. задовольнити.

     З рішенням суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74686822

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам'янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам'янець-Подільський). Адреса: м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   

Карта сайту

Головна Адвокати Прес-центр Хроніки громадського захисту Прозорість системи управління Про Центр
Місцеві центри - Графік чергування - Новини Консультації - Плани та звіти з НБПД Контакти
- Хмельницький МЦ - Порядок розподілу справ між адвокатами - Анонси подій - Господарське право - Оперативна статистика Партнери
- Старокостянтинівський МЦ - Локальний реєстр адвокатів - Медіа - Цивільне право - Внутрішній контроль Команди центрів
- Кам'янець-Подільський МЦ - Карта районування МЦ -- Публікації - Сімейне право - Публічні фінанси - Старокостянтинівський МЦ
- Шепетівський МЦ   -- Фотогалереї - Земельне право -- Оплата праці працівникам системи БПД - Кам'янець-Подільський МЦ
Послуги захисту і представництва -- Бібліотека -- Оперативна інформація, щодо видання доручень адвокатам - Шепетівський МЦ
Pro bono -- Інформаційний дайджест - Державні закупівлі - Хмельницький МЦ
-- Учасникам АТО -- Річні плани закупівель Зворотній зв'язок
-- Інфографіка -- Річні плани допорогових закупівель
   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua