Форма для оцінювання  

   

Я маю право  

   
   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 45 гостей та відсутні користувачі

   
Перегляди статей
1455372
   

Ухилення від виховання дітей та аморальна поведінка призвели до позбавлення батьківських прав

Деталі

kochmarskyi     До Дунаєвецького бюро правової допомоги звернулася бабуся двох малолітніх онуків з проханням допомогти позбавити батьківських прав її дочку. Крім того, жінка хотіла стати опікункою дітей. Допоміг вирішити ситуацію начальник Дунаєвецького бюро правової допомоги Ігор Кочмарський.

     Представляти інтереси клієнтки в суді Ігоря Кочмарського призначили наказом місцевого центру №314 від 13.09.2017 року (довіреність №96 від 15.09.2017 року). Юрист підготував позовну заяву про позбавлення батьківських прав та встановлення опіки.

     Документи про підтвердження невиконання матір’ю своїх батьківських обов’язків надали органи опіки та піклування. Так, в рішенні виконавчого комітету селищної ради зазначалося, що мати не займалася вихованням своїх дітей, не дбала про них, не піклувалася про їх фізичний та духовний розвиток, не спілкувалася в обсязі, необхідному для нормального розвитку дітей, не оформляла до дошкільного навчального закладу, не стежила за здоров’ям, не надавала матеріальної допомоги, не забезпечувала належного медичного нагляду, постійно залишала дітей самих, а до того ж зловживала спиртними напоями.

     Згідно з характеристикою матері, наданою селищною радою, вона ніде не працювала, часто зникала з дому з невідомих причин, залишала дітей без нагляду. За свідченнями поліції, матір неналежним чином виконувала вимоги ст. 150 Сімейного Кодексу України, що передбачають обов’язок батьків щодо виховання та розвитку дитини, через що її притягували до адміністративної відповідальності. Усе зазначене підтвердили й свідки.

     Крім того, під час розгляду справи суд встановив, що відповідачка перебуває на диспансерному обліку в наркологічному кабінеті районної лікарні.

     Позаяк наведені факти можна вважати ухиленням від виховання дітей та свідомим нехтуванням матір’ю своїми обов'язками, Дунаєвецький районний суд позбавив відповідачку батьківських прав відносно її малолітніх дітей та встановив над ними опіку, призначивши бабусю опікункою дітей. Суд також призначив аліменти на утримання дітей у твердій грошовій валюті. Рішення набрало законної сили 8 травня 2018 року.

*   *   *

Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

(м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, 44, тел. (03849) 5-01-59, 5-01-62)

Дунаєвецьке бюро правової допомоги — м. Дунаївці, вул. Шевченка, 83 а, тел. (03858) 2-02-78, 2-00-44.

Чемеровецьке бюро правової допомоги — смт Чемерівці, вул. Центральна, 28, тел. (03859) 2-01-27, 9-17-67.

Новоушицьке бюро правової допомоги — смт Нова Ушиця, вул. Українська, 28, тел. (03847) 2-22-75, 2-19-73.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   

Карта сайту

Головна Адвокати Прес-центр Хроніки громадського захисту Прозорість системи управління Про Центр
Місцеві центри - Графік чергування - Новини Консультації - Плани та звіти з НБПД Контакти
- Хмельницький МЦ - Порядок розподілу справ між адвокатами - Анонси подій - Господарське право - Оперативна статистика Партнери
- Старокостянтинівський МЦ - Локальний реєстр адвокатів - Медіа - Цивільне право - Внутрішній контроль Команди центрів
- Кам'янець-Подільський МЦ - Карта районування МЦ -- Публікації - Сімейне право - Публічні фінанси - Старокостянтинівський МЦ
- Шепетівський МЦ   -- Фотогалереї - Земельне право -- Оплата праці працівникам системи БПД - Кам'янець-Подільський МЦ
Послуги захисту і представництва -- Бібліотека -- Оперативна інформація, щодо видання доручень адвокатам - Шепетівський МЦ
Pro bono -- Інформаційний дайджест - Державні закупівлі - Хмельницький МЦ
-- Учасникам АТО -- Річні плани закупівель Зворотній зв'язок
-- Інфографіка -- Річні плани допорогових закупівель
   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua