Система БПД посилює свою незалежність

Деталі

05.02 naglyad 6     Головне завдання Наглядової ради – забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері безоплатної правової допомоги та незалежності управління системою надання БПД. Концепція Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги була презентована 05 лютого у Міністерстві юстиції України.

«Рік тому ми запевнили наших партнерів у готовності провести реформу системи БПД, надавши їй повну автономію та інституційну незалежність. Сьогодні ми презентуємо відповідну концепцію. Суть її полягає в тому, щоб через публічний конкурс забезпечити створення незалежної Наглядової ради, яка візьме на себе функції контролю й моніторингу діяльності Координаційного центру та його керівництва, надання незалежної оцінки роботи системи і надання пропозицій Міністерству юстиції і Уряду щодо бюджетування і подальшого розвитку системи БПД», – зазначив Міністр юстиції України Павло Петренко.

     Він зауважив, що задля реалізації концепції до Верховної Ради буде внесено низку законодавчих ініціатив. Однак ще до їх прийняття будуть ініційовані рішення Уряду, які дадуть можливість стартувати реалізації розробленої моделі реформування Координаційного центру.

«Я переконаний, що ми знайдемо політичну підтримку в Уряді й Парламенті. Ці новації забезпечать відповідність нашої системи безоплатної правової допомоги найкращим практикам і стандартам, які є у світі», - резюмував Павло Петренко.

05.02 naglyad 2

     Заступник Міністра юстиції Іванна Смачило зі свого боку зауважила, що Міністерство юстиції завжди намагається бути максимально прозорим у своїй роботі.

«Ми зацікавлені у постійній взаємодії з тими, кому не байдужа система БПД, щоб спільно працювати над підвищенням якості правової допомоги. Зараз ми виходимо на новий рівень прозорості й публічності. Я сподіваюся, що представлена концепція буде якнайшвидше реалізована, а членами Наглядової ради стануть авторитетні люди, які працюватимуть над підвищенням ефективності роботи системи», - сказала Іванна Смачило

05.02 naglyad 3

     В основу Концепції Наглядової ради лягли напрацювання міжнародної експертної групи, до якої за підтримки Уряду Канади, Офісу Ради Європи в Україні увійшли знані у світі експерти з питань правової допомоги.

«Хотів би відзначити професора Алана Патерсона із Шотландської Ради правової допомоги, керівника Спільноти правових послуг Британської Колумбії Марка Бентона, який є великим другом української системи безоплатної правової допомоги. У рекомендаціях міжнародних експертів ішлося про те, що модель Наглядової ради можна започатковувати поетапно. Ми ж обрали курс без перехідного періоду», – розповів директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

05.02 naglyad 5

     Наглядова рада – це нова модель управління системою БПД. Її діяльність буде спрямована на забезпечення рівного доступу до правосуддя, щоб громадяни могли реалізувати своє право на захист та правову допомогу. Це сприятиме зростанню довіри до системи БПД.

     До Наглядової ради входитимуть дев'ять осіб, які представлятимуть різні фахові спеціалізації. Вони працюватимуть на громадських засадах. Строк повноважень – максимум п’ять років. Членів Наглядової ради обиратиме на конкурсній основі комісія. До складу конкурсної комісії входитимуть представники міжнародних партнерів системи БПД.

     Наглядова рада матиме широкі повноваження. У тому числі здійснюватиме нагляд за діяльністю системи БПД, готуватиме подання щодо призначення та звільнення керівника Координаційного центру, заслуховуватиме щорічний звіт щодо функціонування системи БПД, зокрема фінансовий. Крім того, Наглядова рада ідентифіковуватиме та оцінюватиме політичні, фінансові та інші ризики, надаватиме рекомендації щодо їх запобігання або вирішення.

05.02 naglyad 4

     Представники ключових міжнародних та національних партнерів зазначили, що незалежний від уряду орган – наглядову або консультативну раду системи безоплатної правової допомоги – мають більшість західних країн, зокрема членів Ради Європи, США, Канади. Експерти переконані, що створення Наглядової ради Координаційного центру – це гарантія стабільного та незалежного функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні, суспільної довіри до неї.

     Концепція Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги

   
   
   
   

Чесна платіжка  

   
   
   
   
www.youtube.com/embed/
   
   

Адвокатам  

Калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокатів

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 1 липня 2019 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 5 липня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася, починаючи з 1 січня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 року


Постанова № 465 “Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу”


Акт надання БВПД з відповідними додатками - формами розрахунку розміру винагороди за надання БВПД


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів


Затвердження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі

   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua