За байдуже ставлення до власної дитини батьків позбавили батьківських прав

Деталі

kochmarskyi     До Дунаєвецького бюро правової допомоги в інтересах онуки звернулася  бабуся, яка просила допомогти позбавити батьківських прав батьків дитини – свого сина та його співмешканку. Жінка також хотіла оформити опікунство на малолітню дитину й стягнути аліменти з батьків. Начальник Дунаєвецького бюро правової допомоги Ігор Кочмарський, якого наказом місцевого центру призначили представляти інтереси клієнтки в суді (довіреність №217 від 16.08.2018 року), допоміг вирішити ситуацію.

     Юрист підготував позовну заяву про позбавлення батьківських прав, встановлення опіки та стягнення аліментів. У позові він зазначив, що статтею 150 Сімейного кодексу України закріплені обов’язки батьків із виховання та розвитку дітей, у числі яких передбачені турбота про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, підготовки її до самостійного життя. Однак малолітня дитина відповідно до наказу служби у справа дітей Дунаєвецької РДА проживала з бабусею, батьки дитини не провідували її, не цікавилися станом її здоров’я, розвитком, не виявляли бажання брати участь у її вихованні, не надавали фінансової допомоги.

     У наданій старостою села характеристиці зазначено, що батько дитини зловживав спиртними напоями, до нього неодноразово викликали поліцію, постійного місця роботи чоловік не мав, його притягували до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дитини. Крім того, він перебуває на психіатричному та наркологічному диспансерному обліку. Те, що відповідачі зовсім не піклуються про свою дитину, ведуть аморальний спосіб життя, зловживають алкоголем, підтвердили свідки.

     Згідно з висновком Дунаєвецької РДА «Про доцільність позбавлення батьківських прав обох батьків відносно малолітньої дитини» в родині відповідачів не створювалися належні умови для повноцінного зростання, виховання та проживання доньки.

     Водночас позивачка надала документи, які доводять, що будинок належить їй на праві власності, в приміщені чисто та охайно, є усе необхідне для перебування дитини. Крім того, в характеристиці позивачки, виданій старостою, зазначено, що вона мешкає у власному будинку, за час проживання в селі добре себе зарекомендувала, веде здоровий спосіб життя, не має шкідливих звичок.

     Верховний Суд України в ч.2 п. 16 Пленуму «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» № 3 від 30.03.2007 року наголосив, що ухиляння батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.  

     Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини та свідоме нехтування своїми батьківськими обов’язками.

     Суд, взявши до уваги всі обставини справи, прийняв рішення про позбавлення батьків батьківських прав та призначення бабусі опікункою дитини, а також про стягнення аліментів. Рішення набрало законної сили 12.04.2019 року.

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам'янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам'янець-Подільський). Адреса: м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   
   
   
   

Чесна платіжка  

   
   
   
   
www.youtube.com/embed/
   
   

Адвокатам  

Калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокатів

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 1 липня 2019 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 5 липня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася, починаючи з 1 січня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 року


Постанова № 465 “Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу”


Акт надання БВПД з відповідними додатками - формами розрахунку розміру винагороди за надання БВПД


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів


Затвердження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі

   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua