Я маю право  

   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

   
Перегляди статей
1867982
   

Монітори НПМ відвідали місця несвободи на Хмельниччині

Деталі

Кривчик     Упродовж 11-13 червня на Хмельниччині відбувалась кластерна зустріч працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, моніторів Національного превентивного механізму та експертів, в межах якої було здійснено вісім моніторингових візитів до місць несвободи. За результатами візитів буде складено звіти з рекомендаціями для усунення порушень та скеровано ці звіти до компетентних органів.

У складі моніторингових груп працювала також представниця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

     З-поміж інших закладів представники НПМ відвідали Кривчицький психоневрологічний інтернат та Китайгородський будинок-інтернат. До складу груп, які моніторили зазначені заклади, входила також громадський монітор від системи безоплатної правової допомоги, начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва регіонального центру Оксана Банкова.

     У результаті візитів виявили низку порушень. Так, у Кривчицькому психоневрологічному інтернаті обмежено право окремих підопічних вільно пересуватися територією закладу, зафіксовано порушення права на охорону здоров’я і медичну допомогу. Зокрема, попри відсутність відповідних записів у історії хвороби, в одного підопічного виявлено велику пахову грижу, яка завдавала йому сильного болю; в іншого – ознаки корости. Лише після моніторингового візиту керівництво закладу організувало надання необхідної медичної допомоги цим підопічним.

     Крім того, не організовано дозвілля підопічних, маломобільні особи з інвалідністю не забезпечені технічними засобами реабілітації, територія установи недостатньо облаштована для прогулянок.

     У Китайгородському будинку-інтернаті загалом в житлових кімнатах створені умови, наближені до домашніх, а підопічні доглянуті. Водночас є зауваження до облаштування закладу для пересування маломобільних осіб: на вході до житлового корпусу відсутній пандус, в житлових кімнатах наявні пороги. Лежачі хворі не забезпечені у повній мірі необхідними технічними засобами реабілітації, зокрема туалетними стільцями, приліжковими столиками, сидіннями та стільцями для купання.

     Порушення права осіб на безоплатну правову допомогу не виявлено.

     За результатами візитів буде складено звіти з рекомендаціями для усунення порушень та скеровано ці звіти до компетентних органів.

     Для довідки. 25 травня 2018 року між Координаційним центром з надання правової допомоги та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини укладено Меморандум про співпрацю, метою якого є консолідація зусиль для недопущення порушень прав і свобод людини, зокрема й права на безоплатну правову допомогу. Одним із напрямів співпраці, що визначені в Меморандумі, є залучення працівників системи безоплатної правової допомоги до спільних моніторингових візитів до місць несвободи, які здійснюються Національним превентивним механізмом.

*   *   *

     Нагадаємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області розташований за адресою: вул. Свободи, 70, офіс 222, м. Хмельницький, 29000; тел. 0382 720-168, 720-169. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   
   
   
   

Чесна платіжка  

   
   
   
   
www.youtube.com/embed/
   
   

Адвокатам  

Калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокатів

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 1 липня 2019 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 5 липня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася, починаючи з 1 січня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 року


Постанова № 465 “Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу”


Акт надання БВПД з відповідними додатками - формами розрахунку розміру винагороди за надання БВПД


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів


Затвердження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі

   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua