Я маю право  

   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 30 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин  

Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   
Перегляди статей
1814771
   

Завдяки адвокатці з системи безоплатної правової допомоги жінка зможе отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника

Деталі

дацишина     Адвокатка Мирослава Дацишина, яка співпрацює з Шепетівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, допомогла своїй клієнтці довести, що жінка перебувала на утриманні сина і з його смертю втратила постійне джерело існування. Відтак клієнтка може претендувати на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

     До Ізяславського бюро правової допомоги Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка, яка належить до соціально незахищених верств населення, з проханням допомогти їй в оформленні пенсії по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

     Під час консультування громадянки юристи встановили, що клієнтка, яка є особою похилого віку, постійно проживала зі своїм сином та вела з ним спільне господарство. У лютому 2017 року її син помер. З його смертю жінка втратила і постійне джерело для свого існування – синові доходи.

     Щоб отримувати пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», клієнтка мала довести факт перебування на утриманні сина в суді. Тож для допомоги жінці місцевий центр видав доручення № 2204-0000049 від 06.03.2019 року адвокатці Мирославі Дацишиній, яка підготувала заяву та звернулася до суду.

     Під час судового розгляду справи адвокатка пояснила, що заявниця перебувала на постійному утриманні сина, оскільки він був військовим пенсіонером, мав тимчасові заробітки, надавав їй постійну матеріальну допомогу, оплачував їй лікування серцево-судинних та неврологічних хвороб.

     Слова правозахисниці підтверджували надані суду рішення лікарсько-консультаційної комісії Ізяславської ЦРЛ про потребу в постійному медикаментозному лікуванні заявниці, довідка з управління Пенсійного фонду про отримувану сином пенсію за вислугою років, а також покази свідків про те, що син заявниці постійно допомагав матері по господарству, купував ліки, продукти харчування, фінансував ремонт у будинку, де вона проживає.

     Врахувавши наведені адвокатом аргументи та те, що в справі відсутній спір про право, а факт перебування заявниці на утриманні сина підтвердився в судовому засіданні й іншим чином довести його жінка не має можливості, суд вирішив задовольнити заяву та встановити факт перебування жінки на утриманні її померлого сина. Тож тепер клієнтка бюро зможе претендувати на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам'янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам'янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам'янець-Подільський). Адреса: м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.

   
   
   
   

Чесна платіжка  

   
   
   
   
www.youtube.com/embed/
   
   

Адвокатам  

Калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокатів

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 1 липня 2019 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 5 липня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася, починаючи з 1 січня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 року


Постанова № 465 “Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу”


Акт надання БВПД з відповідними додатками - формами розрахунку розміру винагороди за надання БВПД


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів


Затвердження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі

   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua