Я маю право  

   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

   
Перегляди статей
1920824
   

Адвокат відстояв у суді право клієнта на спадщину

Деталі

Козак     Адвокат Іван Козак допоміг клієнту Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги встановити факт родинних відносин та поновити строк для прийняття спадщини. Відтак клієнт зможе реалізувати своє право на спадщину.

     Чоловікові, який звернувся по правову допомогу до місцевого центру, нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину через неможливість встановлення факту родинних відносин, а також через пропущення строку для подання заяви про прийняття спадщини. У цій справі місцевий центр видав доручення №20 від 05 березня 2018 року адвокатові Івану Козаку.

     Оскільки згідно з частиною другою статті 315  Цивільного процесуального кодексу України у судовому порядку можуть бути встановленні факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення, адвокат підготував в інтересах клієнта позовну заяву про встановлення юридичних фактів.

     У заяві правозахисник просив суд встановити, що померла була матір'ю чоловіка, факт реєстрації шлюбу між батьками клієнта, а також визначити додатковий строк – три місяці для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, вказавши на поважні причини пропуску строку для прийняття спадщини, пов'язані з об'єктивними обставинами.

     Відповідно до частини третьої статті 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який припустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Такими обставинами у справі позивача є хвороба та відсутність коштів на оформлення спадкових прав. 

     На підтвердження викладених у позовній заяві обставин адвокат надав суду письмові докази. Під час судового розгляду ці факти підтвердили й свідки.

     У результаті 30 липня 2019 року Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області виніс рішення, яким задовольнив позовні вимоги клієнта. 

   
   
   
   
   
   
   
www.youtube.com/embed/
   
   

Адвокатам  

Калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокатів

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 1 липня 2019 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками, починаючи з 5 липня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася, починаючи з 1 січня 2018 року

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 року


Постанова № 465 “Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу”


Акт надання БВПД з відповідними додатками - формами розрахунку розміру винагороди за надання БВПД


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів


Затвердження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі

   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua