Форма для оцінювання  

   

Я маю право  

   
   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 63 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин  

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   
Перегляди статей
1569513
   

Справи сусідські: суд постановив знести незаконну надбудову, що завдавала шкоди сусідам

Сітніков     Незаконне будівництво часто стає причиною сварок і непорозумінь між сусідами, бо, як правило, завдає чимало прикрощів одній зі сторін. До прикладу, незаконна надбудова над сусідським гаражем призвела до руйнування житла та знищення насаджень на ділянці клієнтки Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

     У суді адвокат Андрій Сітніков, призначений у місцевому центрі, довів, що будівництво здійснювалося з порушеннями, відтак суд постановив знести самовільно зведену надбудову.

      Жінка, яка звернулася до Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, потребувала призначення адвоката для підготовки позову та представництва її інтересів у суді в справі щодо знесення самочинної надбудови над гаражем. За її словами, будівництво відбулося з порушеннями і призводить до руйнування її житлового будинку та знищення насаджень на її земельній ділянці.

 Наказом місцевого центру захищати інтереси клієнтки призначили адвоката Андрія Сітнікова (доручення № 176 від 16.06.2016р.), який підготував позов до відповідача та третіх осіб – Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області – про знесення самочинного будівництва.

     Розглядаючи справусуд встановив, що постановою інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області від 13 серпня 2013 року відповідача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 96 КпАП України за будівництво надбудови до гаража, без права на виконання будівельних робіт протягом 2013 року. Постановою інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області від 28 травня 2014 року відповідача притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 188-42 КпАП України за невиконання припису від 13 серпня 2013 року про подання дозвільних документів щодо узаконення самовільного будівництва надбудови до гаража. Згідно з листом Хмельницького міськрайонного відділу Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області від 9 липня 2015 року №1096 вбачається недотримання відстані між двоповерховим гаражем та житловим будинком позивача, що є порушеням ДБН 360-92**Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень.

     Своїм рішенням Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області від 15.09.2016 року позов задовольнив у повному обсязі та, відповідно до вимог ч.ч. 1,2,7 статті 376 ЦК України, постановив знести самочинно зведену надбудову над гаражем.

     Для довідкиВідповідно до вимог ч.ч. 1,2,7 статті 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. У разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може прийняти рішення, яке зобов'яже особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову. Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.

   

Карта сайту

Головна Адвокати Прес-центр Хроніки громадського захисту Прозорість системи управління Про Центр
Місцеві центри - Графік чергування - Новини Консультації - Плани та звіти з НБПД Контакти
- Хмельницький МЦ - Порядок розподілу справ між адвокатами - Анонси подій - Господарське право - Оперативна статистика Партнери
- Старокостянтинівський МЦ - Локальний реєстр адвокатів - Медіа - Цивільне право - Внутрішній контроль Команди центрів
- Кам'янець-Подільський МЦ - Карта районування МЦ -- Публікації - Сімейне право - Публічні фінанси - Старокостянтинівський МЦ
- Шепетівський МЦ   -- Фотогалереї - Земельне право -- Оплата праці працівникам системи БПД - Кам'янець-Подільський МЦ
Послуги захисту і представництва -- Бібліотека -- Оперативна інформація, щодо видання доручень адвокатам - Шепетівський МЦ
Pro bono -- Інформаційний дайджест - Державні закупівлі - Хмельницький МЦ
-- Учасникам АТО -- Річні плани закупівель Зворотній зв'язок
-- Інфографіка -- Річні плани допорогових закупівель
   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua