Форма для оцінювання  

   

Я маю право  

   
   
   

Консультації  

   

Корисні посилання  

   

На сайті 45 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин  

   
Перегляди статей
1551595
   

Адвокат захистив право клієнтки користуватися та розпоряджатися власним житлом

Сітніков     До Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пенсіонерка, інвалід другої групи, з проханням допомогти їй захистити право на житло.

     Як розповіла жінка, у 2014 році вона попросила родичку пожити разом, щоб та доглянула її та допомоглапо господарству. Згодом до будинку переїхав ще й чоловік родички. Дозволу на реєстрацію у своєму будинку пенсіонеркасвоїм співмешканцям не надавала. Однак у липні 2015 року, коли її попросили дати згоду на реєстрацію неповнолітньої дитини для виписки з пологового будинку, жінка дізналася, що родичказареєстрована в її будинку.

     Після народження дитини стосунки між клієнткою та подружжям погіршилися: пенсіонеркузмусили перебратися до меншої кімнати, самовільно викинули її меблі, фактично обмежили у користуванні кухнею, не допомагали по господарству. Добровільно покинути будинок співмешканці відмовлялися.

     Для захисту інтересів клієнтки у Хмельницькому місцевому центрі призначили адвоката Андрія Сітнікова (доручення № 157 від 30.05.2016 року), який підготував позовну заяву про усунення перешкод в користуванні житлом шляхом позбавлення права користування житловим приміщенням та виселення.

     У позовній заяві зазначалося, що статтею 41 Конституції України та статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та право власника володіти, користуватися і розпоряджатися своїм майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

     Відповідно до ст. 150 Житлового кодексу України громадяни, які мають у власності будинок, користуються ним і мають право розпоряджатися своєю власністю на свій розсуд — продавати, дарувати, здавати в оренду. Обмеження чи втручання у право власника можливе лише з підстав, передбачених законом. Згідно зі ст. 383 Цивільного кодексу України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання своєї родини, інших осіб. Статтею 391 Цивільного кодексу України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

     Клієнтка центру — власниця будинку, у якому проживала разом з відповідачами, що зареєстровані за місцем проживання. Водночас відповідачі не є членами сімї клієнтки і обмежують її право користування та розпорядження будинком, а вимоги про добровільне виселення з будинку та зняття з реєстрації за місцем проживання ігнорують.

     У ході судового розгляду відповідачі проти задоволення позову заперечили.  Представник третьої особи — служба у справах дітей Хмельницької райдержадміністрації — в судове засідання не з’явився, направивши заяву про слухання справи за його відсутності, позов просив вважати таким, що не підлягає задоволенню.

     Заслухавши думку всіх учасників процесу, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню і 5 жовтня 2016 року прийняв рішення про позбавлення відповідачів права користування житловим приміщенням та їх виселення. 

   

Карта сайту

Головна Адвокати Прес-центр Хроніки громадського захисту Прозорість системи управління Про Центр
Місцеві центри - Графік чергування - Новини Консультації - Плани та звіти з НБПД Контакти
- Хмельницький МЦ - Порядок розподілу справ між адвокатами - Анонси подій - Господарське право - Оперативна статистика Партнери
- Старокостянтинівський МЦ - Локальний реєстр адвокатів - Медіа - Цивільне право - Внутрішній контроль Команди центрів
- Кам'янець-Подільський МЦ - Карта районування МЦ -- Публікації - Сімейне право - Публічні фінанси - Старокостянтинівський МЦ
- Шепетівський МЦ   -- Фотогалереї - Земельне право -- Оплата праці працівникам системи БПД - Кам'янець-Подільський МЦ
Послуги захисту і представництва -- Бібліотека -- Оперативна інформація, щодо видання доручень адвокатам - Шепетівський МЦ
Pro bono -- Інформаційний дайджест - Державні закупівлі - Хмельницький МЦ
-- Учасникам АТО -- Річні плани закупівель Зворотній зв'язок
-- Інфографіка -- Річні плани допорогових закупівель
   
© 2014 Хмельницький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua